Пластикова пляшка як матеріал для творчості

Наша планета захлинається від пластику, причому кожен з нас, навіть того не бажаючи, додає до того свій внесок. Так, пластикові пляшки дуже зручні для використання, вони безпечні, легкі, не б’ються, не можуть поранити навіть малюків. У них запаковують не тільки питну воду, але й соки, молочні продукти, ліки, побутову хімію. Подивіться, скільки в нашому домі таких пляшок, вони щоденно потрапляють у сміття, далі – на полігон, де будуть розкладатися сотні років. На жаль, у нашій країні навіть те, що в багатьох місцях відходи сортують, не гарантує, що пластик не потрапить у природне середовище. Більшість наших міст не мають заводів для переробки сміття, тому надіятись на розумну утилізацію пляшок не приходиться.
Однак не треба забувати, що відходи пластику приймають в утиль, тому це хороший спосіб зробити наше середовище більш чистим. Якщо немає бажання збирати і здавати пляшки самому, то варто хоч складати їх у спеціальні контейнери, якщо вони є у вашому місті. Звісно, надіятись в такому випадку можна лише на те, що безхатченки і люди певного соціального стану їх звідти заберуть і здадуть. Але це вже дещо, принаймні, хоч частина небезпечного сміття піде у переробку.

що зробити з пласткової пляшки


Ще один спосіб позбутися пляшок з-під харчових продуктів – це віддати їх тим, хто торгує молочними продуктами. Звісно, це зовсім неправильно, що молоко продається в таких пляшках, але попит породжує пропозицію, тому селяни будуть вдячні за чисту тару.

Правила домашньої утилізації пластикової пляшки

Найвдячнішими споживачами пластику є господарі і господині, які звикли з користю повторно використовувати такий продукт. Не можна навіть перерахувати все, що роблять з пляшок наші талановиті майстри, починаючи від парканів і закінчуючи прикрасами. Але варто знати деякі нехитрі правила поводження з цим матеріалом, щоб не наражати себе і оточення на небезпеку.

Цікаво! Пластикові пляшки виготовляються з різних матеріалів, що залежить від сфери використання. Тара, в яку пакують воду і рідкі продукти харчування найчастіше зроблена з поліетилентерефталат (PET) або полівінілхлориду (PVC), про що можна дізнатись з відповідного маркування. Обидва матеріали умовно безпечні для здоров’я, однак їх не можна нагрівати чи спалювати. Особливо токсичними можуть бути пляшки з маркуванням 3, тобто з PVC. Їх повторне використання для харчових продуктів заборонене.

Як бачимо, пляшки з пластику хоч і не шкодять нам і прекрасно підходять для пакування продуктів, але тільки тоді, коли ми їх правильно використовуємо. Це саме стосується і переробки, тому, застосовуючи той чи інший спосіб домашньої утилізації варто знати, що з пляшкою НЕ МОЖНА РОБИТИ:

 • Нагрівати з використанням відкритого вогню чи іншим способом.
 • Робити ємності для харчових продуктів.
 • Ставити виріб під пряме сонячне проміння.

Не забуваємо, що будь-яка пляшка з пластику, байдуже, з якого його виду, може використовуватись лише ОДИН РАЗ для зберігання харчових продуктів. Однак технічні рідини, різні сухі суміші, наприклад, будівельні, та все інше, що ми не їмо і не п’ємо, можна зберігати у такому пластику. Це дає великий простір для творчості, однак і тут не треба надто захоплюватись.

що зробити з пласткової пляшки

Використовуємо пляшку з користю, але без фанатизму

На мою думку, НЕ ВАРТО робити з пляшок:

 • Предмети інтер’єру, бо вони виглядають примітивно.
 • Ландшафтні скульптури, бо під прямими сонячними променями пластик виділяє токсичні речовини.
 • Прикраси, бо вони банальні.
 • Речі з великою кількістю дрібних елементів, бо вони погано очищуються і збирають пил.

що зробити з пласткової пляшки

На мою думку, з пляшок ВАРТО робити:

 • Ємності для перевезення і зберігання нехарчових продуктів і речовин.
 • Органайзери для дрібних предметів.
 • Допоміжні витратні матеріали, але без нагрівання.
 • Одноразові ємності для розсади.
 • Одноразові міні-теплички для рослин.
 • Крапельний полив для рослин.
 • Літній душ для дачі.

Ідей може бути безліч, але не слід забувати про шкідливість пластику, тому вироби мають робитися без нагрівання і не для їжі.
Ми не можемо прибрати весь пластик з нашої планети, але в силах кожного з нас використати предмети з нього раціонально, по можливості відправити їх на переробку, а також дати пластиковій пляшці друге життя, щоб вона не валялась марно десь на смітнику, а служила людині.

Марина Франчук

Джерела
https://recyclemap.org/blog/nebezpechnyj-plastyk/
Схожі статті
Екологічне мислення: почати з себе
Нужные вещи из ненужных вещей своими руками

Нижче відео, на якому простий майстер-клас по виготовленню органайзера для пакетів з пластиковї пляшки.

Прошу підписуватись на мій канал, де буде ще багато цікавого про екологічний підхід до життя.

Наверх