Екологічне мислення: почати з себе

У нинішній ситуації пандемії і самоізоляції все частіше в ЗМІ і соціальних мережах з’являються постапокаліптичні пости, картинки і відео про те, як природа самоочищується, коли людина обмежена у своїх діях. На вулицях міст можна побачити диких тварин, вода на узбережжях морів стає чистою, зникає смог. Звісно, це не може не тішити, але одночасно не лякати, бо ми маємо пряме підтвердження того, як сильно ми впливаємо на довкілля, і наскільки цей вплив дошкульний.

Екологічне мислення


Можна критикувати і екоактивістів, і розвиток електротранспорту, і багато інших заходів, які видаються безглуздими, але ми бачимо, що це таки працює. Тому якою б неефективною на тлі загальної екологічної катастрофи не виглядає теорія малих справ, але на противагу їй є теорія розбитих вікон, тому кожен з нас може зробити свій, хай невеличкий внесок у збереження чистоти довкілля. Чим більше людей почне мислити екологічно, тим чистішим стане наш спільний дім.
Я поділюся власними надбаннями у цій сфері, моїми маленькими, але, надіюсь, дієвими методами, а також поясню, чому не використовую загальноприйняті у світі методів боротьби зі сміттям.

Я не сортую сміття

Так, в світлі моєї турботи про довкілля це виглядає ганебно. Але не забуваємо, що у нас немає сміттєпереробних заводів у достатній кількості, щоб сортовані відходи отримували нове життя. Але я маю кілька рішеннь для цієї проблеми.

Я повторно використовую те, що більшість викидає

Можливо, це неправильний підхід, він є проявом якихось прихованих психічних проблем, але я накопичую сміття. Звісно, не в грандіозних масштабах, але в моїй квартирі є спеціально відведені місця для:

  • Одягу, який я не ношу або зношеного одягу.
  • Картону і виробів з нього.
  • Банок, бляшанок і пляшок.
  • Використаних чистих пакетів, паперових і поліетиленових.
  • Дрібного непотрібну типу фломастерів, ручок, які не пишуть, упаковок з ліків і косметики, іншого мотлоху.

Це далеко не весь перелік, все це сортується і розкладається по коробках і для цього навіть виділена окрема шафка. Всі ці скарби я використовую повторно, що вважаю маленьким внеском в збереження екології.

Цікаво! Є люди, які хаотично накопичують сміття, заповнюючи ним весь вільний простір у будинку. Це психічне відхилення, яке пов’язане з серйозною емоційною травмою, наприклад, втратою рідних. Спочатку збираються речі, які мають якесь значення, потім цей процес не контролюється, особа тягне додому все, що потрапляє їй у руки. Нарешті сміттям наповнюється весь дім, а людина знаходить у ньому свій сховок, захищаючись від навколишнього світу.

Звісно, я не належу до таких людей, бо більшість сміття я або використовую повторно, або переробляю певним чином. Скажімо, упаковка з-під курятини в мене вже кілька років служить як горщик для пророщування цибулі навесні. Поштові коробки я ЗАВЖДИ використовую повторно, це економить і гроші, хоч і невеликі, і час, бо запаковую посилки я вдома. Таких прикладів у мене безліч, буду ділитеся з ними надалі. Якщо є можливість сміття утилізувати централізовано, то воно передається тим, хто цим займається, бо я не маю ні часу, ні сил нести все в утиль. Але є люди, які це роблять і навіть живуть з цього.

Я віддаю сміття на утилізацію і повторне використання

Кожен може придивитись до своїх сусідів і зрозуміти, що якась бабуся здає макулатуру чи пляшки. Я так і зробила, підгледіла, не посоромилась запропонувати, тому пляшки і макулатура збирається, пакується і передається моїй новій знайомій. Пластикові пляшки я віддаю молочниці, те саме роблю з пакуванням для яєць. Скляні пляшки я віддаю сусіду, який робить домашнє вино.
Між іншим, якщо у вас нема того, кому потрібні пластикові пляшки, то їх можна викидати у спеціальні контейнери, бо звідти їх виймають бездомні або просто зацікавлені у здачі такої сировини люди. Але ні папір, ні пляшки, скляні чи пластикові, ні одноразові контейнери ніколи не потрапляють з мого дому напряму в сміття. Я сама їх використовую повторно або шукаю того, хто їх використає чи здасть у пункти прийому такої сировини.

Я переробляю сміття

У мене багато прибічників у цій справі в цілому світі, де набуває популярності рух апсайклінгу, тобто переробки вживаних речей у щось корисне і навіть вартісне в естетичному плані. Ідей у мене безліч, тому присвятила цьому свій канал на YouTube, підписатись на який всіх запрошую https://www.youtube.com/channel/UCS8-hmLzvk3K8DWos2mEsJw/.
Нижче представлено невеликий майстер-клас, як з шматка картону, кришечки від пивної пляшки і клапотя тканини можна зробити симпатичну голківницю.

Голківниця з нічого. Майстер-клас

Нам потрібно: невеликий шматок картону, кришечка від пляшки, будь-яка тканина, 10 см тонкої атласної стрічки, нитки для шиття, голка, ножиці, олівець.

голківниця МК

Робимо круглу заготовку з картону діаметром 6 см. Вирізаємо з тканини 2 круги, один більший, 12 см в діаметрі, інший менший, 6 см в діаметрі.

голківниця МК

Обшиваємо тканиною кришку і картонний кружечок.

голківниця МК

голківниця МК

голківниця МК

З’єднуємо обидві заготовки у таку шляпу.

 

голківниця МК

Прикрашаємо виріб на свій смак, я використала для цього атласну стрічку. Пришиваємо до голківниці петельку. Готово!

голківниця МК


Можна скептично ставитись до таких спроб зменшити кількість сміття, коли інші його викидають тонами. Але якщо кожен спробує почати з себе, то малі справи перетворяться на великі.

Мій метод складається з 3 простих кроків:

  1. Використовувати повторно.
  2. Віддавати на утилізацію і повторне використання.
  3. Переробляти.

Марина Франчук

Схожі статті
З непотрібного потрібне: шиємо чохли для зберігання взуття
Нужные вещи из ненужных вещей своими руками

Майстер-клас "Свічка з апельсина" у стилі апсайклігну. Прошу до перегляду!

Наверх