З непотрібного потрібне: шиємо чохли для зберігання взуття

У кожної сучасної людини далеко не одна пара взуття, особливо полюбляють туфлі і чобітки жінки, але й чоловіки не відстають. Зараз не проблема купити якісне взуття, якому зносу нема, його є багато видів, на всі випадки життя, для всякої погоди і всякої нагоди. Зручне і не дуже, модне і не дуже, улюблене і не дуже, воно займає доволі багато місця в шафі. Хтось колекціонує модельні туфлі, хтось має багато кросівок, у когось велика родина, комусь просто важко розлучитись із парою, яка так подобається… всіх цих людей об’єднує одна проблема. Навіть дві! Куди скласти взуття і як його потім відшукати?

шиємо чохли для зберігання взуття

Як правильно зберігати взуття

Звісно, у кожного, мабуть, є поличка для взуття, але часто там твориться справжній безлад. Це не тільки незручно для власника, тому що важко знайти обувку, яку треба терміново одягти, а й шкідливо для чобіт і черевиків, особливо шкіряних. Знавці рекомендують кожну пару тримати окремо од іншої, щоб шкіра не витиралася. Ідеальний варіант – підставка для взуття, на якій воно розставлене так, щоб не торкатись одне одного, але для цього треба мати гардеробну кімнату, не менше. Ще можна зберігати туфлі у коробках, як радять виробники, але по-перше, вони займають багато місця, а по-друге, не завжди ті коробки є.
Прекрасним рішенням для тих, хто хоче упорядкувати своє взуття в шафі, є органайзер сумка-чохол для взуття. Його можна придбати, а можна пошити самостійно, причому, використати для цього старий одяг. Таким чином, вдасться:

Третє є наймоднішою тенденцією останнього року, а сам процес переробки чогось непотрібного в потрібне навіть має свій термін. Це апсайклінг, англійською – upcycling, тобто вторинна переробка уживаних речей, яка передбачає їх перетворення у щось корисне. Більше того, такий підхід має в собі ще й мистецький аспект, бо речі не просто пристосовуються до нових функцій, а й набувають естетичних якостей.
Ми спробуємо долучитись до цього популярного у світі руху і пошити сумку чи торбинку для зберігання взуття.

Шиємо чохол для черевичків

Перш ніж починати пошиття, потрібно зрозуміти, яким має бути чохол. До нього є кілька важливих вимог. По-перше, він повинен бути з цупкої тканини, бо інакше туфлі на каблуках його швидко прорвуть. По-друге, торбинка для взуття має бути зручною, що пакувати в неї черевики просто і без зайвих рухів. По-третє, добре, щоб знаходити потрібну пару було легко, не відкриваючи мішечок.
Звісно, ще одна вимога для сучасної людини – виготовлення чохла не повинно займати багато часу і вимагати особливих навичок шиття. Якраз тому ми об’єднали тему торбинок для взуття і апсайклінгу, бо нам допоможуть створити міцний і зручний чохол… старі штани! У всіх у шафі є брюки чи джинси, які замалі чи завеликі, немодні чи надто зношені. Якраз з них ми будемо виготовляти органайзери для черевиків або кросівок.
Що нам потрібно: старі штани, ножиці, швейні нитки, голка, шматок цупкого прозорого поліетилену, резинка (стрічка, шнурок). Якщо є швейна машинка, то шити будемо на ній, але руками теж все вийде зробити, бо цей майстер-клас передбачає, що швів буде небагато.
Штани краще обирати з цупкої тканини, бажано пустити на цю справу джинси. Нам добре згодяться моделі брюк, які вже вийшли із моди, з широкими штанинами. Якщо взяти модні сьогодні вузькі джинси, то пошити можна торбинку для дитяче взуття, що теж непогано.

Важливо! Щоб максимально спростити процес шиття, треба обирати підкладені брюки, бажано без манжетів і відворотів.

Брюки перетворюються…

Починаємо! Це зовсім неважко, справиться навіть людина, яка дуже далека від теми рукоділля, але якій важлива тема збереження довкілля. Перетворюючи непотрібне в потрібне, ми робимо хоч і невеликий, але корисний внесок у зменшення обсягів сміття на планеті.

Майстер-клас "Чохол для зберігання взуття"

Потрібно: старі штані, в цьому випадку, полотняні капрі, нитки, резинка, ножиці, шматок поліетилену.

 

шиємо чохли для зберігання взуття

Що робимо:

1. Від брюк потрібно відрізати штанину, відмірявши її довжину так, щоб вона була на 5-7 см більша за довжину черевика.

 

шиємо чохли для зберігання взуття

2. Зшити зсередини заготовку по відрізаному краю, вивернути. На фото вище місце зшивання позначене пунктиром і стрілкою.

Торбинка майже готова.

 

3. За допомогою англійської шпильки втягнути резинку (стрічку чи шнурок) в підрублений край брюк.

 

шиємо чохли для зберігання взуття

 

От і все! Три простих дії і торбинка для взуття пошита!

 

шиємо чохли для зберігання взуття

 

Тепер треба потурбуватись, щоб було легко відшукувати необхідну пару без того, щоб розкривати всі органайзери. Є два шляхи. По-перше, можна прив’язати бирку з написом до торбинки, а по-друге, виготовити прозору кишеньку, щоб вставляти туди записку з описом того, що там знаходиться. Зробити це теж просто:

  1. Вирізаємо з цупкого прозорого поліетилену невеликий прямокутник.
  2. Пришиваємо його до торбинки, лишаючи вільним один бік.
  3. Вставляємо в цю кишеню листок.

Такий спосіб більш зручний, бо написи можна легко міняти, якщо змінюється вміст чохла.

 

шиємо чохли для зберігання взуття

 

Порада! Замість записки можна вставити в кишеньку фото туфлів, що дозволить ще швидше зрозуміти, що в чохлі зберігається.

 

Як бачимо, складного в виготовленні мішечка для взуття зі старих брюк нема нічого. Ми отримали з одних штанів 2 торбинки і переробили непотрібний одяг на щось корисне. Хіба це не тішить? крім того, в такому чохлі туфлі можна пакувати в чемодан, не використовуючи зайвий раз одноразові пакети.

Наверх