Виготовляємо писанку магніт просто з доступних матеріалів

Одним із важливих символів Великодня в українців є крашанка, фарбоване куряче яйце, яке уособлює ідею зародження життя. Колись яйця фарбували за допомогою рослинних фарб, зараз ми використовуємо спеціальні засоби, які надзвичайно різноманітні за кольорами і малюнками. Але не всі знають, що в нас є загалом 4 види виготовлення великодніх яєць, це крашанка, писанка, дряпанка і крапанка. Серед них саме писанка займає особливе місце, бо часто являє собою справжній витвір мистецтва, а технологія розпису доволі складна. В писанкарстві використовується віск, спеціальний інструмент – писачок, і рослинні або синтетичні фарби (в наш час). Особливість писанок також в тому, що на них наносяться орнаменти, яким тисячі років, вони прийшли до нас з дохристиянського минулого, зберігаючи свою прадавню символіку. Тому писанка часто несе на собі символічні зображення сонця, води, повітря, землі, всесвіту, ще використовують образи змія, сварги, різноманітні знаки вічності.

 МК писанка-магніт з гіпсу

Цікаво! Загалом традиційних малюнків для писанки близько 100, вони відрізняються в регіонах України, але сама писанка має скрізь значення сильного оберегу і навіть використовуються в народній медицині.

Магніт-писанка з гіпсу: майстер-клас

Магніт-писанка може стати прекрасним подарунком на Великдень друзям і рідним, тим більше, що для його виготовлення не потрібно якихось особливих матеріалів. Все можна знайти в кожному домі, а сам процес виготовлення зовсім нескладний, з ним справиться навіть малеча.
Що потрібно:

  • яйця сирі курячі;
  • гіпс чи гіпсова шпаклівка;
  • наждачний папір;
  • гуаш чи акрилові фарби;
  • для декупажу – серветка, клей ПВА, лак на водній основі (не обов’язково).

Етап перший: робимо основу для магніту

Для того, щоб зробити основу у вигляді половинки яйця, потрібно розбити звичайне яйце, але особливим способом – не поперек, а повздовж. Для цього яйце треба помити і акуратно ножом ніби розрізати на дві половини по лініям, як на фото нижче.

 МК писанка-магніт з гіпсу

Якщо це не вдасться акуратно, не біда, рівні краї нам не треба.
Далі потрібно замішати гіпс (шпаклівку) з водою і наповнити половинку яйця. Почекати до повного застигання, це може зайняти певний час. Коли гіпс застиг і висох, облущуємо нашу заготовку і миємо під проточною водою, видаляючи залишки шкаралупи і плівочок. Після висихання майбутній магніт можна відшліфувати наждачним папером до гладкості, якщо в цьому є потреба.

 МК писанка-магніт з гіпсу

Етап другий: прикрашаємо заготовку магніту

Є два способи зробити нашу писанку красивою. По-перше, можна її розмалювати гуашшю чи акриловими фарбами. Це дозволить дітям проявити свою креативність, вони можуть використати і традиційні малюнки, і придумати свої. Гуаш – не водостійка фарба, тому бажано закріпити малюнок за допомогою звичайного лаку для волосся.

 МК писанка-магніт з гіпсу


По-друге, заготовку можна зробити яскравою і оригінальною за допомогою техніки декорування декупаж. Це зовсім не складно, головне підібрати серветку з малюнком відповідного розміру. Заготовку слід пофарбувати акриловою фарбою чи гуашшю в тон фону малюнка, дати висохнути. Фрагмент вирізати ножичками, далі за допомогою клею ПВА, розведеного водою до стану негустих вершків, акуратно наклеїти на поверхню заготовки. Якщо є бажання, то можна пензликом з фарбою в тон малюнку легко пройтися по поверхні, щоб картинка виглядала більш природно. Після висихання вкрити магніт лаком на водній основі, якщо його немає, то згодиться той же ПВА, розведений водою, яким ми приклеювали фрагмент серветки. Звісно, виріб буде боятися води.

 МК писанка-магніт з гіпсу


Остання дія – приєднати до заготовки магніт за допомогою суперклею чи клейового пістолету. Писанка для прикрашання холодильнику і презенту друзям готова!

Як бачимо, нічого складного у виготовлені магніту-писанки немає, зате весь процес може сподобатися дітям і виявити їхні творчі здібності. А в результаті вийде чудовий сувенір на Великдень.

Нижче є відео майстер-класу виготовлення магніту-писанки, просимо до перегляду.
Джерела
http://traditions.in.ua/zvychai-ta-obriady/obriadova-symvolika/315-ornament-pysanky

Схожі статті
Креативний чохол для планшета своїми руками
З непотрібного потрібне: шиємо чохли для зберігання взуття

Наверх