ТОП-5 прикрас у фільмах

Людство ще в часи свого зародження прагнуло до прекрасного, тому і з’явилися прикраси. Хоч вони спочатку виконували роль оберегів і виготовлялись з найпростіших природних матеріалів, поступово смаки і технології змінювались. Коли людина опанувала металургію і золото увійшло в статус дорогоцінного металу, прикраси стали більш вишуканими, а також ставали маркерами соціального становища власника. Ювелірне мистецтво досягло неймовірної досконалості задовго до нашої історичної доби, про що свідчать дивовижні знахідки археологів.
У всі часи прикраси з дорогоцінних металів і каміння привертали увагу митців, які зображували їх на полотнах, описували у книгах, більше того, часто саме коштовності ставали рушієм сюжету чи набирали характеротворчих ознак. Так, одним із найвідоміших широкому загалу ювелірних виробів, який опинився в центрі пригодницького твору, є знамениті підвіски королеви з роману А. Дюма «Три мушкетери». Причому, мало хто знає, що таке підвіски і як вони виглядають, але цей предметний образ міцно увійшов у суспільну свідомість.

Підвіски королеви насправді виглядають так

підвіски королеви

Цікаво! Діамантові підвіски королеви, які спричинили такі карколомні пригоди у романі, існували насправді. Анна Австрійська подарувала прикрасу герцогові Бекінґему, історія ця описана П’єром Луї Редерером, французьким політиком й істориком.

Кіно і діаманти

Не дивно, що кіномистецтво теж не оминуло прикраси, дорогоцінні і вишукані, вони з’являлися у багатьох стрічках не тільки як частина сценічного костюму, а й як засіб характеристики персонажа. Часто коштовні вироби стають головною рушійною силою дії, бо навколо них обертається вся історія, як часто буває у фільмах детективного жанру. Інколи дорогоцінності відходять на другий план, але не помітити їх важко, тому вони якимось чином стають відоміші за тих, хто їх носив на екрані. А ще прикраси з фільмів грають у кіно свою роль, хоч і другорядну, стаючи предметом зацікавлення персонажів у певній сцені. Ще прикраси можуть бути талісманами, важливими елементами для ситуації впізнавання, доповненням до закінченого образу героя чи героїні.
Перерахувати всі випадки вкрай важко, бо їх дуже багато, діаманти є не тільки кращими друзями дівчат, але й кінорежисерів, тому вони полюбляють демонструвати їх звабливий блиск на екрані. А коли тема кінофільму це дозволяє, то його автори можуть і зовсім пуститися берега, засліплюючи глядачів розкішшю золота і дорогоцінних камінців. Причому, на акторах не бутафорія і дешеві копії, а справжні коштовні вироби. Їх зазвичай орендують у ювелірних домів чи власників, але часто виготовляють на замовлення під конкретній фільм, як наприклад, було з магічним Перстнем Всевладдя для «Володаря перстнів». Він був зроблений з золота у десятках варіантів різної ваги і розмірів.

Цікаво! У комедії «Як позбутися хлопця за 10 днів» «знімається» справжня коштовність – це кольє Isadora з рідкісним жовтим діамантом за ціною в 5 мільйонів доларів.

Кольє на екрані 

кольє Isadora

Не секрет, що ювеліри й самі зацікавлені у тому, щоб їх вироби з’явилися у кіно, тому з радістю віддають їх на зйомки, роблячи собі рекламу, вплив якої потужніший за всі рекламні кампанії разом узяті. Звісно, багато хто захоче прикраси з фільмів купити. Так що всі задоволені від того, що коштовностей так багато у кіно, і актори, і режисери, і ювеліри і навіть глядачі, які можуть долучитись до світу кіномистецтва, придбавши копії кіношних дорогоцінностей.

Знамениті прикраси у кіно

Дорогоцінності з’являються на екрані безліч разів у безлічі стрічок, але не всі вони отримують статус культових і не всі стають популярними у широкої публіки. Але є такі прикраси, які стають пізнаванними настільки, що можуть нагадати про фільм поза його контекстом. Ми зібрали ТОП-5 найвідоміших прикрас з фільмів, які зуміли отримати роль, близьку до головної.
1. Кольє «Серце океану» з фільму «Титанік».
Розкішна прикраса вигадана спеціально для цього фільму, за сценарієм кольє з величезним сапфіром у вигляді серця дарує головній героїні її наречений, з прикрасою пов’язані ходи сюжету. У зйомках використана ювелірна біжутерія, хоч і вартісна. Пізніше компанія Asprey & Garrad створила копію цього кольє вартістю 2,2 мільйони доларів, використавши справжній сапфір і діаманти.

Кольє «Серце океану» з фільму «Титанік»

2. Кольє з фільму «Сніданок у Тіффані»
Було б дивно, коли б у стрічці з такою назвою не було виробів від знаменитої ювелірної компанії Tiffany & Co. Головною прикрасою фільму, яка стала культовою, є розкішне кольє з перлами і діамантовою трояндною. Сьогодні кольє з огляду на його історію оцінюється в 3,5 мільйони доларів.

Кольє з фільму «Сніданок у Тіффані»


3. Готичне кольє з фільму «Братство вовка»
Готичне кольє-нашийник лише кілька разів з’являється в кадрі фільму на шиї Моніки Беллуччі у ролі прекрасної куртизанки Сільвії, але привертає увагу. Більше того, ця прикраса «пішла в народ», її копіюють і носять безліч жінок у всьому світі. Однак сталася прикрість, мало хто згадує фільм, бо відомий цей аксесуар під назвою «Кольє Мілен Фармер», знаменитою прикраса стала після того, як його одягла французька співачка. Вся справа в тому, що костюмером Мілен Фармер і фільму «Братство вовка» була та сама людина, Доминик Берг, він використав цю прикрасу і для стрічки, і для концерту.

Готичне кольє з фільму «Братство вовка»


4. Перстень Роксолани
Ще одна прикраса з фільму, точніше зі знаменитого турецького історичного серіалу «Величне століття», стала надзвичайно популярною в широкого загалу. Перстень Роксолани, Гюррем-султан, був виготовлений самим Сулейманом, і є для власниці талісманом, з ним пов’язані доволі гострі сюжетні колізії в серіалі. Купити копію цієї прикраси може кожен, хто забажає, і турецькі, і наші ювеліри пропонують безліч варіацій на тему цієї каблучки. Ясно, що в більшості випадків розраховувати на смарагди і діаманти не доводиться.

Перстень Роксолани


5. Кольє з фільму «Джентльмени обирають блондинок»
Саме у цьому фільмі звучить знаменита пісня про те, що кращими друзями дівчат є діаманти, тому їх в кінострічці дуже багато, прикраси головної героїні у виконанні незрівнянної Мерилін Монро просто засліплюють. Тому на кольє Moon of Baroda з жовтим діамантом в 24,04 карати на скромній чорній стрічці мало хто звертає увагу. А ця коштовність варта інтересу, бо камінь грушовидної форми є унікальним, а його історія сама варта окремого кінофільму.

Кольє з фільму «Джентльмени обирають блондинок»


Це далеко не весь перелік відомих і культових прикрас з кіно, але ми спробували розповісти про найвідоміші коштовності. Цікаво, що кіномани в змозі придбати копії всіх прикрас, які бачать на екрані. Це можуть бути повні дорогоцінні копії за мільйони, а може бути біжутерія цілком доступна по ціні кожному. Так легко долучитись до дивовижного світу кіно і перевтілитись в улюбленого персонажа.

Наверх